Péče o nohy se vyplácí

Naše nohy mají těžký úděl. Často se brodí v prachu a špíně, aby se naše hlava mohla vznášet v oblacích. Také jim nevěnujeme takovou péči, jakou si skutečně zaslouží za to, že nás celý život nosí. Na náš obličej přece každý vidí, ale nohy schováme do bot, tak co. Někdy i do bot typu svěrací kazajka. Večer je tak maximálně dáme chvíli na stůl, aby si odpočinuly. Naše nohy jsou sice jen z masa, kostí, šlach, cév a nervů, ale každý tento systém když není v pohodě, dovede naše nohy potrápit. Velká část lidí trpí deformacemi nohy. Další cévními poruchami, žilními nebo tepennými. Svaly jsou často oslabené, šlachy naopak přetížené. Část problémů jde na vrub civilizace. Malý, nebo naopak přetěžující pohyb, nadváha, poruchy metabolizmu, navíc čím dál častější cukrovka. Nehojící se defekty dolních končetin jsou pak často problémem.

spokojene_nohy

Dr. Veselý rozvinul maximálně efektivní program ozonové terapie, díky kterému dojde k urychlenému vyhojení a pokud pacienti dochází pravidelně na preventivní léčbu, zůstávají trvale zhojení a jejich celkový stav se výrazně zlepší. Jedná se o aplikaci aktivního kyslíku - ozonuU nejtěžších stavů se látka aplikuje formou autotransfúze přímo do krevního oběhu. Jindy lokálně formou injekcí a obstřiků přímo do postižených oblastí. Velkým přínosem je nyní však možnost pomocí speciálních mastí a krémů řady No 3OO s ozonem a jejich lokální aplikace na celé nohy nebo do defektu a do jeho okolí. Používá se i voda sycená ozonem ke koupelí rukou či nohou.

uvolnene_nohy

Péči o pokožku pomocí speciálních ozonových krémů FULL-OXY cream a FULL-OXY antimicrobial mohou bez problémů aplikovat doma. Ozon v krémech zajistí zvýšené prokrvení pokožky, její rychlou obnovu a zároveň potlačí mikrobiální floru a tím zamezí vzniku infekcí na poraněné pokožce. Ochrání i před plísní. K prevenci lze použít Ozon body balm a k očistě Ozon body soap. Unavené svaly osvěží a zlepší jejich prokrvení. Po námaze, po práci či po sportu budou naše nohy lehké a odpočaté.

Zvláštní kapitolou je plíseň nehtů. I tady však jsou krémy s ozonem vynikající volba. Navíc nehrozí poškození jater jako u některých přípravků proti plísním. Tomuto tématu se detailně  věnujeme v článku Jak se jim vyvarovat a chránit se.

Celou kůru je možné doplnit tabletami s ozonem 3OXY-C, které pročistí střevo a zlepší látkovou výměnu a posílí naší imunitu. Často tak bez očištění střev nelze dosáhnou trvalého efektu na kůži.

Autor: MUDr. Milan Veselý